Hemen İngilizce Öğrenmeniz İçin 7 Neden

Hemen hemen hepimizin İngilizce öğrenmek için bir nedeni olabilir ancak gerçekte İngilizce öğrenmek için dünyada kabul gören 10 nedeni sizin için derledik.

1- İngilizce Dünyanın en Çok Konuşulan 3. Dilidir

İngilizce dünya dilleri arasında Çince ve İspanyolca'dan sonra dünyanın en çok konuşulan dilidir. Dünyanın herhangi bir yerinde iletişim kurmak istediğinizde başvuracağınız uluslararası bir dil olarak kullanabilirsiniz

2- İnternette Yer Alan İçeriklerin %55 İngilizcedir

Hayatımızın her alanında kullandığımız internet ve özellikle son yıllarda gelişen sosyal medyada yayınlanan içeriklerin yarıdan fazlası İngilizce olarak üretilmektedir. Buda demek oluyor ki içerikleri doğru anlamak ve faydalanmak için İngilizce öğrenmek doğru seçenek olacaktır.

3- Kariyerinizde Yükselmenizi Sağlar

Kariyer hayatınızda mutlaka bir yerde İngilizce biliyor olmanız veya bilmiyor olmanız hayatınızı önemli olarak etkileyecektir. Global bir dil olması ve artık iş dünyasının da globalleşmesi nedeni ile İngilizce biliyor olmanız sizin kariyerinizde yükselmenizi sağlarken daha fazla gelir elde etmenizi de sağlayacaktır.

4- Kültürel Gelişim Sağlar

İngilizce dinlediğiniz şarkıyı, en sevdiğiniz yazarların orijinal versiyonlarını, filmlerin orijinal hallerini Çeviriye gerek duymadan anlayabilirsiniz. çevirilerden kaynaklı kopuklukları yaşamaz sınırsız bir kültürel gelişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca akademik makaleler ve buna benzer yayınları da takip ederek bilgiye kaynağından ulaşabilirsiniz.

5- Eğitim Hedeflerinizi En Yükseğe Çıkartabilirsiniz

İngilizce sayesinden dünyanın en iyi okullarında eğitim hayatınızı devam ettirebilir ve sürekli bir akademik kariyer elde edebilirsiniz.

6- Yurt dışı Ziyaretleriniz Daha Keyifli Olur

Global bir dil olması ve özellikle turistlik ve mesleki gezilerde hemen hemen herkesin İngilizce kullanmasından dolayı, seyahatlerinizde daha rahat iletişim kurabilir, sosyalleşerek daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

7- Bir Dünya Vatandaşı Olabilirsiniz

Dünyanın en çok konuşulan dillerinin başından gelmesinden dolayı, dünyanın her yerinde iletişim kurma, iş edinme, eğitim alma gibi imkanları ile bir dünya vatandaşı olursunuz.

Hemen ücretsiz bilgi alın!

Kurslar hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butona basarak bilgilerinizi giriniz