Mesleki İngilizce Kursu Nedir?

Mesleki İngilizce Kursu, kişilerin mesleki uzmanlık alanlarına göre özel olarak hazırlanmış İngilizce Eğitim Programlarının verildiği kurslardır. Mesleki İngilizce eğitimleri bireysel ya da kurumsal ihtiyaçlara göre farklı eğitim programları olarak düzenlenebilir.

Neden Mesleki İngilizce


Her geçen yıl iş dünyasında yaşanan gelişmeler ile birlikte yabancı dil bilgisine sahip olma zorunluluğu artmaktadır. Meslek uzmanlarının global iş dünyasının dinamiklerine ayak uydurabilmesi için tüm dünyada geçerli bir dil olan İngilizceye hakim olmaları gerekmektedir. Genel İngilizce bilgisinin yanında meslek uzmanlarının kendi alanlarıyla ilgili terminolojilere ve kalıplara hakim olabilmesi için özel oluşturulmuş olan "Mesleki İngilizce Kursu" almaları şart olmuştur.

Mesleki İngilizce Kursları, Genel İngilizce Kurslarından farklı olarak, sadece o meslek ve uzmanlık alanına uygun İngilizce Eğitimi içermesidir.

Genel İngilizce bilgisine sahip olan kişilerin mesleki alanda ki yeterliliklerini arttırmak, o mesleğe özel terminolojileri öğretmek için hazırlanan özel programlar ile kişiler Meslekleri ve Uzmanlık alanlarında yeterli bir İngilizce bilgisine sahip olurlar.

İş seyahatleri, uluslar arası toplantılar, yabancı yatırımcı toplantıları, yurt dışı iş fırsatları gibi durumlar Mesleki İngilizce Eğitimlerinin önemini her geçen gün arttırıyor. Bu durumlar artık hemen hemen her sektörde yaşanan durumlar olduğundan Mesleki İngilizce Eğitimi almak için geç kalmamak önemli.

Beylikdüzü English Time Kampüsü, Mesleki İngilizce Eğitimlerini o meslek ve uzmanlık alanında hazırlanmış ders programları ile Yabancı Öğretmenler eşliğinde vermektedir. 
Mesleki İngilizce Eğitimlerinin Amacı Nedir?
Mesleki İngilizce Eğitimlerinin amacı, o meslek ve uzmanlık alanında ki kişilerin en çok ihtiyaç duyacakları kelime ve cümle yapılarını öğretmektir. Bu sayede mesleğinin gerekliliği olan terminolojiyi ve tanımlamaları daha kolay anlayabilecek ve anlatabilecektir. Kariyerinde amaçladığı seviyeye gelmesini sağlayacak İngilizce bilgisini doğru şekilde öğrenerek amacına ulaşacaktır. 

Rekabetin zorlaştığı iş dünyasında, kariyer basamaklarında yükselmek isteyen kişilerin mesleki yeterliliğinin yanında bu yeterliliği İngilizce Bilgisi ile de kanıtlayacağı ve aktarabileceği seviyeye gelmesini sağlamak temel amaçlardan biridir.

Beylikdüzü English Time'da, Mesleki İngilizce Eğitimleri yabancı öğretmenler tarafından, kişinin seviyesine göre, o meslek için hazırlanmış özel İngilizce Programlar ile verilir.

Mesleki İngilizce Eğitimini Kimler Alabilir

 1. Nitelikli Mesleki İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan kişiler

2. Kariyerine yeni başlayacak olan yeni mezunlar

3. Yurt dışı iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişiler

4. Sürekli iş seyahatine çıkan kişiler

5. Yabancı ortaklı şirket çalışanları

6. Global ürün ve hizmet satışı yaban şirket çalışanları


Mesleki İngilizce Eğitim Programları Nelerdir?

Farklı sektör ve uzmanlık alanlarına uygun olarak tüm dünyada kabul gören Mesleki İngilizce Programları aşağıda ki gibidir. Beylikdüzü English Time'da tüm bu programlar yabancı öğretmenler tarafından özel ders olarak verilmektedir.

 1. Genel Mesleki / İş İngilizcesi Eğitim Programı
 2. Turizm İngilizcesi Eğitim Programı
 3. Hukuk İngilizcesi Eğitim Programı
 4. Ticaret İngilizcesi Eğitim Programı
 5. Finans İngilizcesi Eğitim Programı
 6. Tıp İngilizcesi Eğitim Programı
 7. Hemşirelik İngilizcesi Eğitim Programı
 8. Teknoloji İngilizcesi Eğitim Programı
 9. Satış İngilizcesi Eğitim Programı
 10. Satın Alma İngilizcesi Eğitim Programı
 11. Otel ve restoran İngilizcesi Eğitim Programı
 12. İnsan Kaynakları İngilizcesi Eğitim Programı
 13. Pazarlama İngilizcesi Eğitim Programı
 14. Müşteri Hizmetleri İngilizcesi Eğitim Programı
 15. Petrol ve Gaz Endüstrisi İngilizcesi Eğitim Programı
 16. Moda ve Tekstil İngilizcesi Eğitim Programı


Ayrıca bu listede yer almayan ancak almak istediğiniz tüm Mesleki İngilizce Eğitim Programları için bize (0212) 879 29 26  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Yukarıda yer alan Mesleki İngilizce Eğitim Programları detayları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hemen ücretsiz bilgi alın!

Kurslar hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butona basarak bilgilerinizi giriniz